ראשי > איטום מעברי אש

איטום מעברי אש

בזמן שריפה במבנה מוכנות המבנה נבחנת במניעת התפשטות האש וריכוזה בחלל בו נוצרה ככל הניתן, וזאת לצד עמידות המבנה כולו בפני האש הבוערת, עמידות הנבחנת בזמן החולף בין התפרצות האש ומגעה על התשתית ועד לבקיעת התשתית: מעבר אש דרכה, מעבר עשן או קריסתה כליל. האש היא כוח טבעי ועוצמתי במיוחד אשר גם ברמות המוכנות הגבוהות ביותר קיימת מודעות לכוחה. מטרת עיכוב הבעירה נועדה לאפשר הגעה של כוחות הכיבוי וההצלה והשגת שליטה עד לכיבוי האש.

איטום מעברי אש הוא מונח המתייחס לקירות וקונסטרוקציות מוגנות, אשר ההגנות בהן נפרצו לצרכי תפעול המבנה ומעבר של תשתיות. קיר המוגדר כבעל רמת מיגון גבוהה במיוחד, 120 דק/ מיגון ועמידות בפני אש חיה, אשר עבר קידוח ו/או פריצה במטרה להעברת כבלים חשמליים, כבלי תקשורת, כבלי גז או צנרת, יזדקק לאיטום מעבר אש אשר תספק רמת מיגון זהה לזו אליה יועד הקיר מלכתחילה: 120 דקות עמידות.

איטום מעברי האש יכלול איטום מפני מעבר של אש גלויה כמו גם מעבר של עשן, אשר בעת אירוע אש במבנה עשוי להיות מסוכן לא פחות ואף יותר מאש חיה, ולהביא לחנק השוהים במבנה כתוצאה משאיפת עשן.

איטום מעברי אש תקן

איטום מעברי אש נדרש בתקן 931 לבטיחות ומיגון מבנים בפני אש בחלק 2 ומתייחס הן לצרכי האיטום, הן לאופן הביצוע והחומרים המורשים והן לקבלן המבצע.

קיימים מספר חומרים בשוק המאפשרים איטום מעברי אש, לרבות איטום פתחי חשמל, מעבר כבלים ופתחים נוספים העשויים להוות סיכון בעת אירוע אש. בין החומרים נמצאים חומרי התפחה אשר מגיבים במהירות לחום באמצעות התפחה במגינה על הכבלים העוברים דרכם כמו גם על פתחי היציאה ומספקים עמידות קבועה כנדרש בתקן (30/60/90/129 דקות עמידות ומיגון), צמר סלעים מרוח ופתרונות טכנולוגיים נוספים.

עבודות המיגון יתבצעו באמצעות קבלן מוסמך, בר ניסיון בן חמש שנים ויותר אשר מוסמך גם מטעם יצרן החומר בו הוא עושה שימוש.

תכנית המיגון הכללית מפני אש תכלול התייחסות ומענה לאיטום מעברי האש במבנה, ותפרט את אמצעי המיגון שננקטו ובוצעו בפועל, לרבות תוצאות של בדיקת מיגון אשר בוצעה על ידי חברה מוסמכת באתר.

חשוב לדעת כי בניין קיים אשר עבר שיפוץ, שינוי, אירוע אש או אירוע אחר אשר הביא להרס ולו מינורי של תשתית וקונסטרוקציה, מחויב בבדיקה מחודשת ואיטום מחדש של כל מעברי האש במטרה להבטיח את כשירותו ומוכנותו לאירוע אש בפועל.

התקשרו עוד היום

077-9971507

יצירת קשר מהירה

נסחבים עם בירוקרטיה? תקועים בשלב מסויים בבנייה? לנו יש את העצה והפתרון

בין לקוחותינו

משרדי החברה:
היצירה 19 7638033 רחובות, ישראל

מייל: info@aa-migun.co.il

aa-migun.org.il (מיגונים ומפוחים)

משרדי החברה:
היצירה 19 7638033 רחובות, ישראל

משרד: 077-9971507

פקס:074-7041777
מייל: info@aa-migun.co.il

למשלוח דואר: ת.ד 2264, מזכרת בתיה

© smdesign

Loading...