ראשי > תכניות בטיחות אש

תכניות בטיחות אש

אישור תוכנית בטיחות אש של רשות הכיבוי לפני טופס 4

תכנית בטיחות אש היא חובה חוקית החלה על כל מבנה בישראל, לצרכי מגורים, תעשייה, מסחר או צרכים אחרים. מטרת התכנית היא בחינה ומתן פתרונות למקרה של אירוע אש במבנה, באופן המביא בחשבון פרמטרים רבים בניהם נגישות וחילוץ, פתרונות גילוי וכיבוי, שחרור עשן ונוספים.

תכנית בטיחות אש נדרשת בגין כל מבנה לצורך קבלת טופס 4 ו/או רישיון להפעלת עסק ומתבצעת בשילוב בין הקבלן למומחים בתחום הבטיחות באש, ובהתאם לתכניות האדריכליות של המבנה.

תכנית בטיחות אש מיועדת למבנה חדש בשלבי הבניה או למבנים קיימים מיושנים אשר זוכים לשיקום, שיפוץ או לפרויקט תמ”א 38. התכנית נבנית בהתאם לתכניות האדריכליות כאשר מדובר במבנה חדש ובהתאם לארכיטקטורת המבנה הקיים כאשר מדובר בבניין ישן.

התכנית תקבע את רמת המיגון מפני אש של המבנה כמו גם את רמת ההיערכות לטיפול באירועי אש בעת הצורך, ומחויבת באישור רשויות הכיבוי וההצלה וכן באישור הג”א.

תכנית בטיחות אש תכלול התייחסות למגוון פרמטרים בניהם:

חלוקת המבנה– תכנון המיגון מפני אש מתבסס על חלוקת המבנה לאגפי אש אשר מוגנים כל אחד בנפרד ממעבר אש בין האגפים באמצעות קירות אש, וילונות אש, חלונות אש ואמצעי חציצה ממוגנים נוספים.

חומרי הבניה– חומרי הבניה מביאים בחשבון את פרמטר המיגון מפני אש, כאשר ישנם חומרים, אבנים ושכבות מיגון המבטיחים עיכוב בעירה והתפשטות של אש במבנה.

דרכי גישה למבנה– בחינת דרכי גישה למבנה לצורך מתן נגישות במקרה הצורך לרכבי כיבוי והצלה. דרכי הגישה מתייחסות גם למגבלת שימוש במעליות, מדרגות חירום, דלתות אש ייעודיות ומעברים נוספים אשר ישמשו בחירום בלבד.

יציאות חירום ומילוט– בחינת יציאות ראשיות, יציאות חירום, מעברים ודרכי מילוט לאוכלוסייה במבנה בעת אירוע אש.

תאורת חירום– קביעת תאורת חירום במקרה של נפילה יזומה או כפויה של מערך החשמל במבנה.

אספקת מים– מים הם כלי עזר חשוב לכיבוי אש באירועי דליקה במבנים. חלק בלתי נפרד מתכנית המיגון מפני אש היא אספקה זמינה של מים בזרימה חזקה ובנגישות גבוהה לכוחות ההצלה. קביעת ברזי כיבוי ואבטחת תקינותם.

גז– מערכות הגז במבנה עשויות להביא להעצמה של האירוע ולאסון במקרה של חוסר תכנון ובקרה. תכנון מערכות הגז ומיקומן לצד אפשרות ניתוק נוחה ונגישה במקרה הצורך יהוו חלק חשוב בתכנית המיגון מפני אש.

ציוד כיבוי ידני– לתגובה מידית ולמניעת התלקחות התכנון יכלול התקנת ציוד כיבוי זמין ונוח לתפעול דוגמת גלאי אש ועשן, מטפים, ספרינקלרים ואמצעי גילוי וכיבוי נוספים.

שחרור עשן– במטרה למנוע חנק כתוצאה משאיפת עשן תכנון המבנה ואמצעי המיגון יכללו מערכות לשחרור עשן באופן טבעי או מלאכותי.

התקשרו עוד היום

077-9971507

יצירת קשר מהירה

נסחבים עם בירוקרטיה? תקועים בשלב מסויים בבנייה? לנו יש את העצה והפתרון

בין לקוחותינו

משרדי החברה:
היצירה 19 7638033 רחובות, ישראל

מייל: info@aa-migun.co.il

aa-migun.org.il (מיגונים ומפוחים)

משרדי החברה:
היצירה 19 7638033 רחובות, ישראל

משרד: 077-9971507

פקס:074-7041777
מייל: info@aa-migun.co.il

למשלוח דואר: ת.ד 2264, מזכרת בתיה

© smdesign

Loading...